Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates olete teadlik ja nõustute meie Müügitingimuste ja privaatsuspoliitikaga.
Nõustun
E-N 9-17, R 9-16
Kalda 9, 11625 Tallinn

Kasutatud autovaruosad garantiiga? Kindlasti!

Kasutatud asjade äri ei ole enam ammu miski, mida vaid ajalehekuulutuste kaudu või turuplatsidel ning pisikestes komisjonipoodides aeti – asjade taaskasutus on moodsa elu lahutamatu osa ja siin juurduvad järjest samad reeglid, mis kehtivad uute asjade müügil. Ka kasutatud asja ostmisel peab ostja saama eeldada, et ostetu töötab.


Kuni tagatuled paistavad
Kasutatud autovaruosade äri seostus aastaid peamiselt autoturu või romulaga, kus tuli loota lisaks omaenda tehnilistele teadmistele ka heale õnnele. Täna on asjad edasi liikunud. Ka kasutatud autovaruosa puhul ei saa enam pidada piisavaks garantiid, mis kehtib kuni müügikohast lahkumiseni ehk „kuni tagatuled paistavad.” Autovaruosade hinnad võivad ulatuda mõnest eurost sadade ja mõnel juhul ka mitme tuhandeni. Kui uuel kodumasinal või kingapaaril on garantii olemasolu elementaarne, siis on igati loogiline, et sama rahasumma eest soetatud kasutatud autojupi puhul peaks ostja end samuti rahulikult tundma.  

FenderNeti poolt müüdavate varuosade puhul on töökorra tagamiseks kaks etappi – esiteks kontrollitakse müüdavate kasutatud varuosade seisund müügieelselt üle. Teiseks antakse ostetud varuosadele ka garantii. Garantiiaja pikkus on sõltuvalt varuosast isegi kuni üks aasta.

Paigaldusgarantii – mis see on?
Varuosa soetamisel ei lõppe kulutused asja ostmisega – ka varuosa paigaldamine maksab kliendile raha, nii et juhul, kui varuosa osutub defektseks, tekib tellijale lisakulu selle varuosa paigaldamise ning demonteerimise näol. Praaki võib esineda ka täiesti uusi varuosi soetades, nii ei ole ka kontrollitud kasutatud varuosade puhul vigade esinemine täielikult välistatud. Seetõttu on FenderNeti poolt müüdavatel varuosadel paigaldusgarantii, mis tähendab, et kui soetatud varuosa osutus siiski mingil põhjusel defektseks, kompenseeritakse lisaks varuosa maksumusele ka selle varuosa paigaldamisega seotud kulud Eesti piires.

Sobivusgarantii
Üldlevinud tava järgi puudub müüjal kohustus võtta tagasi töökorras kaupa, mille sobivuse puhul on ostja ise valearvestuse teinud. Et FenderNetist ostetud varuosa autole sobiks, on kõik veebipoes müüdavad varuosad eelnevalt väga põhjalikult klassifitseeritud ning sõiduki margi, mudeli ja teiste parameetrite järgi hõlpsalt eristatavad. Samuti võib kahtluse korral pöörduda FenderNeti ekspertide poole, kes annavad varuosale kliendi auto VIN-koodi põhjal sobivusgarantii. Kui aga varuosa valikul tehti kliendi poolt siiski viga, siis on ettevõtte praktika olnud ikka kliendile vastu tulla ning vahetada kõnealune osa sobiva vastu.

***

On üldteada, et kuigi uued autod on järjest ökonoomsemad ja loodussäästlikumad, siis vana auto käigushoidmine hoiab loodust veelgi enam. Seetõttu on kasutatud varuosad ka kaasaegsesse rohelisse mõtteviisi igakülgselt sobivad kaubaartiklid. Tänapäevase müügikultuuri juurde kuulub nii mugavus kui ka turvalisus ostja jaoks – seetõttu peaks ka kasutatud varuosa ostmisel nõudma elementaarset garantiiaega.

Garantii